Zařazeno v kategorie:

O procesu vystoupení Spojeného království z Evropské Unie zkráceně zvané „Brexit“ slyšel už pravděpodobně každý. Celou anabázi, kterou odstartovalo rozhodnutí celostátního referenda „Odejít z EU“ ze dne 23. června 2016, nemá smysl dlouze popisovat. Pojďme se raději podívat na to, co nás čeká v nejbližších dnech.

Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu schválili 20. prosince 2019 ve druhém čtení prováděcí zákon k Dohodě o vystoupení Spojeného království z EU. V návaznosti na tuto skutečnost Evropská komise oznámila, že je Evropská Unie připravena splnit veškeré formality nezbytné k ratifikaci dohody. Je tedy velmi pravděpodobné, že po 31. lednu 2020 Spojené království Evropskou Unii skutečně opustí. Varianta tzv. tvrdého Brexitu, kdy mělo Spojené království z EU odejít bez dohody, a stát se tak třetí zemí, v současnosti není aktuální.

Co bude následovat?

  • do konce roku 2020 potrvá tzv. přechodné období. Spojené království zůstane součástí celní unie a bude fungovat v rámci jednotného trhu. Bude se tedy řídit pravidly vnitřního trhu EU a fakticky se tak prozatím nic nezmění.
  • V tomto období budou údaje o pohybu zboží mezi Spojeným královstvím a ostatními státy EU nadále vykazovány v rámci systému Intrastat.

Během přechodného období počínaje 1. únorem 2020 bude Spojené království s Evropskou Unií jednat o podobě jejich budoucích vzájemných vztahů. Jestli se podaří oběma stranám vyjednat dohodu o volném obchodu bez cel a kvót, ukáže následujících jedenáct měsíců.

Rádi byste zjistili k celému procesu „Brexit“ více informací? Zajímá Vás něco konkrétního? Neváhejte se na nás obrátit.

NAPIŠTE NÁM

Kontakty

Je spousta možností, jak nás můžete kontaktovat. Pošlete nám dotaz prostřednictvím formuláře, chatu v pravém dolním rohu stránky, napište nám email, zavolejte nám, nebo k nám přijďte na návštěvu. Rádi s vámi probereme, jak vám můžeme pomoci.

+420 724 366 684

Volejte PO-PA od 8-16 hod.

Kde nás najdete

Kontaktní údaje a fakturační údaje

Adresa naší obchodní kanceláře

AdmiPro s.r.o.
Pobřežní 394/12
186 00 Praha 8 - Karlín

Kontakty

Email: info@intrastateu.com
Na maily odpovídáme do pár hodin
Telefon: +420 724 366 684
Volejte kdykoliv PO-PÁ od 8-16 hod.

ADRESA NAŠÍ OPERATIVNÍ KANCELÁŘE

AdmiPro s.r.o.
Vilová 1376
290 01 Poděbrady

IČ: 038 18 411
DIČ: CZ038 18 411