Obchodování v Evropské unii a pohyb zboží v rámci jejích členských zemí je pouze evidován systémem sběru dat formou statistických výkazů. Ty se předávají celnímu úřadu. Souhrnně se tento systém nazývá INTRASTAT.

Povinnost vykazovat data prostřednictvím statistického hlášení INTRASTAT se týká fyzických i právnických osob, které překročí asimilační (osvobozující) práh. Tyto osoby jsou zároveň v České republice registrovány k DPH.

Asimilačním prahem pro hlášení INTRASTAT je myšlen součet fakturovaných částek odděleně do a ze zahraničí za kalendářní rok. V minulosti proběhly globální změny v hodnotách asimilačních prahů. Pro dovoz stejně jako vývoz byl dříve 8 000 000 Kč (aktuálně je hodnota obou prahů ve výši 12 000 000 Kč).

Jednotlivé země Evropské unie si mohou stanovit vlastní asimilační prahy pro vykazování INTRASTATu. Jejich výše se tak stát od státu liší. Kompletní přehled asimilačních prahů pro vykazování INTRASTATu v zemích EU v roce 2020 najdete na našem blogu.

Dovozci a vývozci si tedy při obchodování v EU, pokud jim dosud nenastala povinnost podávat statistická hlášení INTRASTAT, musí sami průběžně sledovat, zda a od kdy se případně stávají zpravodajskou jednotkou. Vykazování údajů ve statistickém hlášení INTRASTAT částečně vychází z integrovaného tarifu EU zvaného TARIC.

Pro klienty poskytujeme hlídání asimilačních a specifických prahů. Sledujeme, zda se již na vás vztahují povinnosti k vykazování INTRASTATu (tzn. zda jste již zpravodajskou jednotkou a musíte tak podávat souhrnná hlášení k INTRASTATu). Stejně tak nabízíme nezbytnou součinnost, pokud jste nějakou z těchto povinností nedopatřením zanedbali a chcete tento stav napravit.

3 měsíce

zdarma

Kontakty

Je spousta možností, jak nás můžete kontaktovat. Pošlete nám dotaz prostřednictvím formuláře. Můžete nám také napsat email, zavolat nám, nebo k nám přijít osobně na návštěvu. Rádi s vámi probereme, jak vám můžeme pomoci.

+420 724 366 684

Volejte PO-PA od 8-16 hod.

Kde nás najdete

Kontaktní údaje a fakturační údaje

Adresa naší obchodní kanceláře

AdmiPro s.r.o.
Pobřežní 394/12
186 00 Praha 8 - Karlín

Kontakty

Email: info@intrastateu.com
Na maily odpovídáme do pár hodin
Telefon: +420 724 366 684
Volejte kdykoliv PO-PÁ od 8-16 hod.

ADRESA NAŠÍ OPERATIVNÍ KANCELÁŘE

AdmiPro s.r.o.
Vilová 1376
290 01 Poděbrady

IČ: 038 18 411
DIČ: CZ038 18 411
K personalizaci obsahu a reklam a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.